Vyberáte nové vchodové dvere do bytu či domu a neviete si poradiť? Na trhu je dostupných mnoho dverí, ktoré vyzerajú skutočne štýlovo, no ich vlastnosti zodpovedajú len klasickým a nie bezpečnostných dverám. Bezpečnostné dvere sa od obyčajných odlišujú mnohými kritériami. Podmienkou dverí na vysokej bezpečnostnej úrovni je certifikát, ktorý overuje ich odolnosť a pravosť. Poďte sa spolu s nami pozrieť, ako nesadnúť na lep podvodníkom a ako si vybrať to najlepšie pre vašu domácnosť. 

Je skutočne certifikát potrebný?

Bezpečnostné dvere a ich funkčnosť
Dôvody kúpy bezpečnostných dverí

Ak kupujete kvalitné bezpečnostné dvere, certifikát by mal byť samozrejmosťou. Pokiaľ vám ho z nejakého dôvodu predajca nechce ukázať, môžete si byť istý, že ide o klasické dvere, ktoré sa iba tvária bezpečnostne. Certifikát získajú dvere až po absolvovaní skúšky v národnej skúšobni. Počas skúšky musia dvere odolávať pokusom o zničenie alebo vlámanie. Na základe toho, koľko času vydržia odolávať, sú zaradené do konkrétnej bezpečnostnej triedy. Niektorí sa mylne domnievajú, že bezpečnostná trieda je u dverí stanovená na základe toho, koľko majú dvere bezpečnostných bodov. To je však omyl. Do domov a bytov sa odporúčajú dvere v 2. alebo 3. bezpečnostnej triede. Najlepšie urobíte, ak si vyberiete bezpečnostné dvere od overeného výrobcu. V tom prípade sa totiž nemôže stať, že by ste kúpili dvere, ktoré nemajú certifikát alebo sú nekvalitné. Napriek tomu pri kúpe komunikujte s predajcom a pýtajte sa na všetko, čo vás zaujíma. 

Aj dizajn je dôležitý

Máte presnú predstavu o tom, ako by mali vaše bezpečnostné dvere vyzerať? Alebo potrebujete poradiť od skutočného odborníka? V tom prípade neváhajte navštíviť vybranú predajňu s bezpečnostnými dverami, kde vám pracovník všetko vysvetlí a ukáže. Dvere do domu sa trochu líšia od tých do bytu, no v oboch prípadoch máte na výber množstvo dizajnových prevedení. K dverám nepochybne patrí aj zárubňa a zväčša sa vyrába v tej istej farbe ako dvere. Ak hľadáte inšpiráciu, neváhajte prehľadať internet a zistiť, čo všetko výrobcovia ponúkajú. Určite nájdete presne to, čo hľadáte. Bezpečnostné dvere sú základom modernej domácnosti. Ak aj vy túžite po bezpečnej domácnosti, neváhajte navštíviť webovú stránku https://www.rolkom.sk/.