Fotografia tu je s nami už dlhú dobu, všetci z nás poznajú fotografiu a pravdepodobne vedia aj ako sa fotografia pripravuje. Vývoj fotografie sledujeme už dlhú dobu, napríklad od čiernobielej až po farebnú a v tejto dobe až po živú fotografiu, ktorú dokážete vyhotoviť pomocou fotoaparátu od matterport. Neviete čo myslíme živou fotografiou? Nevadí, v tomto článku vám to priblížime.  Takáto 3D fotografia vám dokáže priniesť vyššie zisky pri predaji, ak viete ako správne na to. 

Čo matterport dokáže? 

Matterport a najnovšie technológie
Dôvody prečo využiť pri predaji nehnuteľnosti matterport

V úvode tohto článku sme spomenuli vývoj fotografie, teda od fotografie čiernobielej až po fotografiu farebnú. Takisto aj kvalita zaostrenia a svetla, či sýtosti farieb sa vyvíja a fotografia je čoraz viac a viac kvalitnejšia. V tejto dobe sa začali čoraz viac používať pohyblivé fotografie, ktoré sa dajú odfotiť fotoaparátom od matterport. Tento typ fotografie zachytáva priestor, či objekt z viacerých strán, teda ide o 3D prevedenie, v ktorom je možné nacítiť atmosféru priestoru, či objektu dvakrát tak ako pri bežnej fotografii. Tento typ fotografií sa začína čoraz viac objavovať vo svete nehnuteľností, kde realitné kancelárie využívajú matterport k lepšiemu a vyššiemu predaju. Takéto 3D fotografie sa dajú využiť ale aj pri bežných produktoch, napríklad pri predaji nábytku, kde si vie potenciálny zákazník produkt obzrieť zo všetkých strán. Takéto typy fotografií prinášajú potenciálnemu klientovi pocit, že si vie lepšie daný produkt pozrieť, prehliadnuť a že teda daný produkt dobré spozná ešte pred samotnou kúpou. 

Ako na kvalitnú 3D fotografiu? 

Každá fotografia, či bežná, či v 3D prevedení by mala byť vyhotovená kvalitne, ak chceme vďaka nej uspieť. Odfotiť kvalitne bežnú fotografiu je určite jednoduchšie ako pripraviť kvalitnú 3D fotografiu, avšak ak máte kvalitné zariadenie od matterport, vaša práca bude určite kvalitná. Zariadenia od matterport sú vysoko kvalitné a práve preto sa tešia veľkej obľube medzi zákazníkmi. Ak sa chcete dozvedieť viac o 3D fotografiách, či o samotnom matterporte, určite vám odporúčame obrátiť sa na internetové stránky spoločnosti https://fotime360.sk/matterport/, kde sa dozviete veľké množstvo zaujímavých informácii, rád či tipov k tomu ako obsluhovať matterport.