Či už patríte medzi aktívnych hráčov alebo do kategórie tých, ktorí chcú začať hokej hrávať pasívne vo svojom voľnom čase, hokejku budete skutočne potrebovať. Hokejka predstavuje základné vybavenie každého hráča. Aj keď si mnohí myslia, že nezáleží na tom, s akou hokejkou hráme, nie je to tak. Hokejky a to, o aký typ sa jedná, dokáže skutočne ovplyvniť výkon na ľadovej ploche. Ak si aj vy chcete kúpiť tú najlepšiu možnosť, pri výbere by ste mali mať čo najviac informácií. Základnou je to, z akých materiálov sa v súčasnosti vyrábajú.

Hokejky a materiál, z akého sa vyrábajú

Hokejky sa vyrábajú z rôzneho materiálu

Hokejky pre amatérov aj profesionálov

Materiál, z ktorého je zhotovená, predstavuje jeden z najdôležitejších parametrov. Práve materiál určuje životnosť hokejky. Mnohokrát sme svedkami toho, že pri sledovaní hokeja vidíme, ako sa hráčovi počas hry hokejka jednoducho zlomí. Z toho dôvodu majú profesionálni hokejisti týchto pomôcok v zálohe hneď niekoľko. Klasický materiál, ktorý sa pri výrobe používa predstavuje drevo.

Hokejky vyrobené z dreva – drevo predstavuje materiál, z ktorého sa hokejky vyrábajú už po dlhé desaťročia. V minulosti sa hokejky vyrábali primárne z dreva, dnes sa používa kombinácia lisovaného dreva (z ktorého je vyrobené telo hokejky) a sklolaminátovej čepele, vďaka čomu sa predlžuje životnosť hokejky. Aj keď sa v súčasnosti ešte stále vyrábajú, postupne začínajú byť nahradené kompozitovými hokejkami. Ak sa teda rozhodnete pre drevenú hokejku, môže sa stať, že jej kúpa bude zložitá. Niet sa čomu čudovať – drevené hokejky majú jednu vlastnosť, ktorou je vysoká lámavosť. Kompozitné hokejky teda nahrádzajú drevené vďaka ich vyššej odolnosti.

Kompozitové hokejky – predstavujú tie, s ktorými sa v súčasnosti stretávame najčastejšie. Sú rozdielne v tom, že sa s nimi na ľadovej ploche jednoduchšie manévruje. Vyrábajú sa z materiálu, ktorý sa nazýva composite. Práve tento materiál určuje to, že sú ľahké, odolné a tuhé. Rovnako sa tiež aj menej lámu. Vďaka technologickému pokroku dnes už nájdemee kompozitové hokejky v rôznych triedach a veľkostiach, vyberie si teda každý hráč.

Či už vsadíte na drevené hokejky, alebo sa vám viac pozdávajú tie kompozitové, ich životnosť ovplyvňuje aj to, akým spôsobom boli vyrobené a či sú skutočne kvalitné. Na stráne www.hokejovekorcule.sk nájdete širokú ponuku hokejok. Okrem toho aj rôzne hokejové pomôcky, vďaka ktorým si hranie hokeja skutočne užijete.