Uvažujete nad tým, že si zveľadíte exteriér v okolí vášho domu a neviete ako na to? Máme pre vás úžasný tip, z ktorého budete určite nadšený. Pri vstupe do každému domu je dôležitý chodník, po ktorom kráčate. Pekný upravený chodník je dobrou vizitkou majiteľa domu a určite ho ocení každá návšteva. Ak sa chystáte zrekonštruovať ten svoj pôvodný, poradíme vám ako. Počuli ste už o zámkovej dlažbe? Je veľmi praktická, kvalitná a pôsobí v priestore veľmi esteticky. Navyše kladenie zámkovej dlažby hravo zvládnete sami, ak ste čo i len trochu zručný. Kladenie zámkovej dlažby môže byť aj pre vás hračkou!

Kroky k vášmu vysnívanému chodníku

Kladenie zámkovej dlažby krok po kroku

S kladením zámkovej dlažby si hravo poradíte

Kladenie zámkovej dlažby si vyžaduje dôkladne premyslený postup, aby ste sa vyhli rôznym problémom či už pri samotnom kladení zámkovej dlažby alebo neskôr počas jej používania. V Prvom rade je nutné vymerať priestor, ktorý má byť pokrytý zámkovou dlažbou. V tomto priestore sa potom urobí výkop. Výkop by mal byť o niečo hlbší, ako je výška dlažobnej kocky. Do výkopu sa potom vysype nosná vrstva, spravidla to býva jemnejší štrk, a zahladí sa tak, aby bol povrch nosnej vrstvy rovný. Keď už máte pripravené lôžko, môžete začať s kladením zámkovej dlažby. Dlažobné kocky je nutné ukladať jednu vedľa druhej s minimálnymi odstupmi. Dôležité je, aby medzery medzi kockami boli rovnaké, a preto nezabúdajte svoju prácu kontrolovať po každom kúsku. Kladenie zámkovej dlažby si vyžaduje veľa trpezlivosti, no výsledok určite stojí zato.

Farby a vzory zámkovej dlažby

Ak si myslíte, že zámková dlažba je dostupná iba v tvare štvorca či obdĺžnika, ste na omyle. Dnes už na trhu môžete nájsť nespočetné množstvo variácií tvarov a farieb zámkovej dlažby. Pri kladení zámkovej dlažby môžete rozličné tvary a farby kombinovať podľa vlastných predstáv a vytvoríte si tak unikátnu dlažbu, ktorú nemá nikto iný. Ak však nie ste príliš kreatívny, pri kúpe dlažby dostanete návod kladenia zámkovej dlažby, a tak je samotná pokládka naozaj jednoduchá a nezaberie vám veľa času.

Navštívte internetovú stránku www.exterierstav.sk a zistite viac o kladení zámkovej dlažby. Nechajte si poradiť od profesionálov a vyberte si zo širokého sortimentu. Splňte si spolu s nami svoj sen o dokonalom chodníku do vášho rodinného hniezda.