Rozhodli ste sa postaviť si nový dom a neviete sa rozhodnúť, aký materiál bude ten najlepší? Určite ste už počuli o drevodome. V súčasnosti sú domy tohto typu veľmi obľúbené a ich výstavba má niekoľko zásadných výhod, vďaka ktorým si ich majitelia radi volia. Sú to montované domy, ktorých konštrukcia pozostáva prevažne z dreva. Ak stále váhate, my vás presvedčíme o tom, že drevodom je pre vás ideálnou voľbou a určite nebudete ľutovať.

Drevodom ako ekologický typ príbytku

Útulný drevodom na okraji lesa

Stavba drevodomu

Keďže sú drevené domy postavené prevažne k dreva, ide o veľmi ekologický typ stavby. Drevo je prírodná surovina, ktorá sa ťaží a má mnoho priaznivých vplyvov nielen na naše okolie, ale aj naše zdravie. Drevo dokáže pohlcovať škodlivé látky z prostredia, nasáva vlhkosť a uvoľňuje ju do menej vlhkého prostredia. Zaraďuje sa medzi nevyčerpateľné a obnoviteľné zdroje, preto si ho volí stále viac a viac ľudí a nadšencov ekológie. Okrem všetkých týchto výhod je navyše drevo veľmi pekné a príjemné na dotyk. Svoj nový drevodom môžete preto pokojne zariadiť krásnym dreveným masívnym nábytkom, ktorý zútulní váš domov.

Hlavné výhody drevodomu

Zásadnou výhodou pri domoch vyrobených z dreva je rýchlosť samotnej výstavby domu. Murované domy sa musia stavať postupne, pretože materiál, z ktorého sú vyrobené potrebuje istý čas na schnutie a ďalšie procesy. Pri drevodomoch to neplatí. Keďže sa radia medzi suché stavby, ich montáž trvá pomerne krátko. Montáž by však mala byť vykonaná tímom profesionálov, pretože životnosť vášho drevodomu závisí práve na kvalite konštrukcie. Pri nekvalitne vykonaných stavbách sa potom môžete stretnúť s popraskanými stenami či inými závažnejšími problémami, ktoré je finančne náročné odstrániť. V prípade dreveného domu je ďalšou výhodou flexibilnosť. To znamená, že môžete posúvať priečky, okná či dvere. Je to omnoho jednoduchšie ako pri murovaných domoch. Drevo sa vyznačuje veľmi dobrými izolačnými vlastnosťami, preto vás určite neprekvapí, že v prípade drevodomu ušetríte na vykurovaní a spotrebe energií. Neposlednou výhodou je možnosť výstavby aj v chladnejších mesiacoch. Tak čo, pustíte sa do toho?

Chcete sa dozvedieť viac o drevodome? Navštívte našu internetovú stránku www.carodreva.sk, nechajte sa zlákať prírodnou vôňou dreva a postavte si krásny drevodom podľa vlastných predstáv!