Slovensko je bohaté na termálne pramene. Vďaka nim množstvo kúpeľov dopĺňajú kúpaliská a vodné parky. Slovensko ponúka prakticky v každom kraji aquaparky, ktoré spĺňajú aj najnáročnejšie kritéria na dovolenku, oddych, zábavu alebo wellness. Aquaparky na Slovensku a thermalparky u nás sú vo všetkých cenových úrovniach, záleží na vašich nárokoch a požiadavkách. Množstvo vodných atrakcií lákajú nielen deti ale aj dospelých.

Čo ponúkajú aquaparky na slovensku?

Aquaparky na Slovensku sú pre celú rodinu

V aquaparkoch na Slovensku sa vaše deti vybláznia

Slovenské aquaparky ponúkajú množstvo adrenalínovej zábavy prostredníctvom tobogánov, šmýkačiek, divokých riek a iných zábavných atrakcií. Na druhej strane si vyberiete z bohatej ponuky perfektne vybavených relaxačných a oddychových zariadení. Objavte tropické raje aj na Slovensku.

10 najlepších aquaparkov na slovensku

Aquapark Tatralandia je najväčším a asi aj najznámejší aquapark na Slovensku. Rozprestiera sa na severnom brehu Liptovskej Mary medzi Liptovským Trnovcom a Liptovským Mikulášom. Funguje celoročne, čo v zime oceňujú najmä lyžiari z okolitých stredísk. Aquacity Poprad sa dá pri kúpaní v termálnej vode môžete kochať výhľadom na zasnežené Vysoké Tatry. Okrem trinástich vonkajších a vnútorných termálnych a relaxačných bazénov má 350 vodných atrakcií. Funguje celoročne. Thermal park v Bešeňovej má celoročnú prevádzku. Areál leží pod Liptovskou Marou. Minerálna voda vo vybraných bazénoch je hnedočervená, pretože obsahuje veľké množstvo minerálnych látok. Thermal Aquapark Oravice leží takmer na hranici s Poľskom. Najzaujímavejšou súčasťou športovo–relaxačných bazénov je bazén s umelými vlnami, plaveckou časťou, perličkovými lavicami, gejzírom, chrličmi vody, masážnymi tryskami a ďalším zariadením. Spa & Aquapark v Turčianskych Tepliciach leží na okraji kúpeľného parku. Napája ho minerálna voda, ktorá má svojím zložením výrazne liečivé účinky najmä pre pohybové a urologické ústrojenstvo. Aquathermal Senec funguje v celoročnej prevádzke v 6 rôznych bazénoch, v letnej sezóne sa rozširuje až na 11 bazénov. V bazénoch sú rôzne lákavé vodné atrakcie – tobogány, šmykľavky, vodné trysky, protiprúdy, vzduchový gejzír, vodný dáždnik a ďalšie. Thermalpark v Dunajskej Strede je jedno z najnavštevovanejších rekreačných stredísk na južnom Slovensku. V Thermalparku sú dnes štyri vnútorné a šesť vonkajších bazénov a tobogánom, vrátane bazéna pre malé deti so zábavnou šmykľavkou a masážne centrum. Thermal Corvinus Veľký Meder leží medzi Dunajskou Stredou a Komárnom. Ponúka krytý plavecký a rekreačný bazén s perličkovým kúpeľom a detským bazénikom, rodinný a zábavný bazén s vodnou vežou a zábavnými prvkami a polokrytý sedací bazén. Vo vonkajšom areále je plavecký bazén, taliansky bazén a detský bazén s hracími elementami. Vonkajšie bazény v štúrovskom Vadaš Thermal Resorte, sú zásobované termálnou vodou z hĺbky 130 metrov. Pre návštevníkov je pripravených 7 vonkajších a 2 vnútorné bazény. V toboganovom parku je šesť rôzne dlhých a farebne rozlíšených toboganov. Holidaypark v Kováčovej, využíva rovnakú vodu ako Kúpele Kováčová a tamojšie Národné rehabilitačné centrum.