Je to vrchná časť oblečenia, ktorá ma dnes mnoho variácii čo sa týka dĺžky a farebného prevedenia. Tradičné kabáty sú vyrobené z vlny alebo vlnených zmesí. Odlišuje sa od zimných búnd. Dámsky kabát sa nosí pri chladnejšom počasí a chráni nás pred vetrom, dažďom a zimou. Jeho využitie je všestranné, predovšetkým sa využíva ako elegantný kúsok pre významné spoločenské udalosti. Avšak dnes, sa využíva pri bežnom nosení a dá sa kombinovať k teniskám a moderným džínsom.

Typy dámskych kabátov

Dámsky kabát v sivej farbe

Typy dámskych kabátov

Kaban

Je športový plášť v skrátenej dĺžke nad kolená, v páse je priliehavý a najčastejšie s dvojradovým a rozširujúcim sa zapínaním. Vyrába sa z vlny a najčastejšie je jednofarebný.

Pelerína

Je to voľný, kratší dámsky kabát, ktorý vďaka tomu vytvára zvonové záhyby. Využíva sa ako súčasť večerného oblečenia namiesto plášťa.

Pončo

Oblečenie v tvare deky, ktorá má uprostred vystrihnutým otvorom na hlavu, bez rukávov. Je vyrobený z vlny a slúži ako dámsky teplý kabátik.

Redingot

Je dámsky kabát, ktorý je v páse priliehavý, jeho zadná časť má strih podobný fraku. Smerom nadol sa strih rozširuje. Celkový dojem pôsobí veľmi trendy a celému outfitu dodá dostatočný vkus.

Strihy kabátu

Dámsky kabát rovného strihu je klasický a hodí sa pre nekonfekčné veľkosti a zakryje to, čo chcete aby bolo zakryté. Dámsky kabát štíhleho strihu je moderný a je zúžený v páse. Hodí sa dámam, ktorým zvýrazní ich pekné ženské krivky. Dámsky kabát oversized strihu je dnes asi najmodernejším typom. Hodí sa vysokým a štíhlym ženám. Dámsky kabát nemusí byť len klasického rovného strihu, dnes je mnoho možností. Jedným z nich je aj kabát asymetrického strihu, ktorý dokáže zakryť nedostatky postavy. Vďaka asymetrickým strihom si každá žena dokáže vybrať ten, ktorí lichotí jej postave, aj napriek jej nedostatkom.

Farebné prevedenie dámskeho kabátu

Azda každá žena má vo svojom šatníku kabát. Klasikou je čierny slušný kabát, ku ktorému môžete doladiť svoje oblečenie rôznej farby. Čierny kabát dodá celkovému vzhľadu dávku luxusu. Veľmi trendy sú taktiež aj zemité a pieskové farby, ktoré pôsobia príjemným dojmom. Dnes však módne značky a stránky ponúkajú predovšetkým dámske kabáty rôznych farieb a vzorov. Pokiaľ máte strach z pastelových farieb, tak sa vôbec nemusíte obávať či vám pristane. Pastelové farby na dámskom kabáte sa hodia každej žene, oživia ju a aj napriek chladnému počasiu dodajú celkovému outfitu šmrnc. Zvyšok oblečenie si tak môžete dokombinovať v tlmených farbách a tak dominantou oblečenia sa stane krásny, pestrý alebo vzorovaný kabátik, ktorý sa hodí každej krásnej žene.

Pre inšpiráciu, neváhajte a navštívte stránku https://www.glashgirl.sk/ kde si určite vyberiete ten váš vysnívaný dámsky kabát.