Radi trávite čas s prechádzkami v parku na čerstvom vzduchu so svojím štvornohým kamarátom? Ak áno určite by ste ocenili, ak by sa v parkoch nachádzal záchod pre psov. Možno to na prvé počutie znie trochu smiešne, ale vo vyspelejších štátoch je to bežná prax. V parkoch sa nachádzajú ekologické psie stanice, kde psíkovia vykonávajú svoju potrebu. So záchodom pre psov sa tak zabráni šíreniu baktérii zo psieho moču a exkrementov. Mnoho psíčkarov ale aj okoloidúcich ľudí tento nápad oceňujú a chvália, nakoľko sa eliminuje riziko toho, že stúpite do niečoho do čoho stúpiť rozhodne nechcete. Navyše so záchodom pre psov sa park stane ešte oveľa zelenším a obľúbenejším miestom na prechádzky či iné voľnočasové aktivity. 

Zelené a hygienické parky sú peknou víziou

Záchod pre psov v parku
Ekologický záchod pre psov

Takmer každé mesto ale aj dedina má svoj park, kde sa ľudia stretávajú, rozprávajú a taktiež aj športujú. Ísť do parku znamená pre mnohých ľudí oddych a príjemný relax. Príjemnú atmosféru vie však pokaziť napríklad psíčkar, ktorý si po svojom psíkovi nezoberie jeho exkrement. Vziať si po svojom psíkovi jeho potrebu by mal na verejnosti každý majiteľ či majiteľka psa. V mnohých parkoch sú k dispozícii aj sáčky či papierové krabičky, do ktorých môžete psiu potrebu dať a následne ju vyhodiť do koša. Avšak ak nie sú k dispozícii, tak verím, že každý psíčkar má na vodítku alebo vo svojom vrecku nejaký sáčok pre tento prípad schovaný. Možno sa niekedy dočkáme aj toho, že vo väčšine parkov bude umiestnený aj ekologický záchod pre psov. Tento záchod pre psov býva vybavený feromónmi a tak psíky presne vedie, kde majú svoju potrebu vykonať. Záchod pre psov dokáže zaručiť, že bude park zelenší, nakoľko nebudú všetky kríky a stromy ocikané a teda bude aj o niečo hygienickejší. Deti, rodičia ale aj puberťáci si tak môžu bezpečne rozložiť svoju deku na tráve a mať tam príjemný piknik, bez zbytočných prekvapení. 

Záchod pre psov môžete mať aj doma


Záchod pre psov nie je určený iba na použitie do verejných priestranstiev či parkov. Pokojne ho môžete využiť aj vo svojej domácnosti alebo na svojej záhrade. V súčasnosti existujú rôzne tipy a prevedenia týchto šikovných pomôcok. Ak si chcete vybrať pre seba ten najvhodnejší navštívte webovú stránku https://zachod-pre-psov.sk/. So záchodom pre psov si ušetríte čas, nervy a zaručíte, že budete vy aj váš psík spokojnejší.