Naše jazýčky sú mlsné už od nepamäti, preto vyhľadávame stále nové a nové chute, ktoré nás dokážu zasýtiť a príjemne potešiť naše chuťové poháriky. Sú však potraviny, ktoré by sme mali konzumovať často, pretože obsahujú skutočne bohaté množstvo živín. Medzi takéto potraviny patrí rozhodne aj mäso. Mali by sme ho jesť v primeranej miere, pretože ako sa hovorí, všetkého veľa škodí. Kuracie mäso patrí medzi tie najobľúbenejšie, pretože je chutné, nie príliš mastné a navyše veľmi zdravé. Prečítajte si, akých receptov môže byť kura súčasťou a ako by sme ho mali jesť podľa spoločenskej etikety.

Na aké spôsoby je možné kura pripraviť?

Kura na grile

Rýchle spôsoby prípravy kuraťa

Kura býva súčasťou mnohých obľúbených pokrmov. Jedlá z kuraciny nesmú chýbať na rodinných oslavách, počas sviatkov či rôznych iných príležitostí. Kuracinu obľubujú nielen dospelí, ale aj deti. Je to ideálne mäso, pretože nie je mastné, je jemné a dá sa pripraviť na mnoho spôsobov. Pečené kura sa objavuje na našich stoloch najmä počas víkendov. Doprajeme si k nemu ryžu, pečené zemiaky či chutný šalátik. Ak túžite po fitness receptoch, konzumujte prevažne kuracie prsia. Či už si pripravíte soté z kuracích pŕs, alebo si ukuchtíte kurací filet na prírodný spôsob, môžete si byť istý, že do tela dostanete veľké množstvo bielkovín a málo tuku. Kuracie mäso sa dá použiť do všetkých mäsových receptov bez výnimky. Častokrát predstavuje zdravšiu alternatívu oproti bravčovému alebo hovädziemu mäsu.

Viete, ako správne jesť kura?

Sú ľudia, ktorí na jedenie kuraťa používajú výhradne príbor, no sú aj takí, ktorí ho jedia rukami. Potom je tu však ešte skupina ľudí, ktorí namiesto príboru používajú drevené paličky. Ktorý spôsob jedenia je teda v rámci spoločenskej etikety správny? Odpoveď je všetky. Podľa etikety je totiž kura výnimočné jedlo, ktoré sa môže jesť akýmkoľvek spôsobom. To znamená, že jesť kura rukami na spoločenskej udalosti nie je žiadna hanba. Príbor sa v tomto prípade používa dovtedy, kým je to možné. Mäso od kosti už môžete pokojne oddeľovať rukami. Kura je jedlo, ktoré sa dá pripraviť sa mnoho spôsobov. Preto sa nie je čomu čudovať, že patrí medzi najobľúbenejšiu potravinu v našich jedálničkoch. Prečítajte si o ňom viac na webovej stránke http://www.kurakralovske.sk.