Dá sa povedať, že v súčasnosti sa všetko točí okolo peňazí. Peniaze a ich množstvo, ktoré máme k dispozícii udávajú naše spoločenské postavenie. Ak má niekto peňazí menej, môže sa stať, že ho dnešná spoločnosť odmietne prijať. Niektorí zase patria medzi tých šťastnejších a ak ich majú nadbytok, automaticky sa stávajú obľúbenejšími. V tom, že peniaze nie sú všetko mali jasno i mnohé významné osobnosti. Bob Marley na smrteľnej posteli použil krásny výrok – „Aj keď máte dostatok peňazí, život si za ne rozhodne nekúpite.“ Jasno v tom mal aj Jean Jacques Rousseau, ktorý raz povedal: „Peniaze, ktoré momentálne držíte v rukách sú prostriedkom vašej slobody. Peniaze, ktoré zháňate, sú prostriedkom vášho zotročenia.“ S jeho tvrdeniami musíme skutočne súhlasiť.  Peniaze sú skutočne dôležité.

Peniaze a ich efekt v živote

Základné hodnoty, ktorými sú zdravie, šťastie či láska si za ne nekúpime. Dokážeme si však za ne nakúpiť veci, ktoré nám vyčaria úsmev na tvári, takže nám aspoň v minimálnej miere zlepšia momentálnu náladu.  K peniazom sa dá dostať občas veľmi jednoducho. Môže sa jednať napríklad o správne finančné rozhodnutie, využitie vhodného finančného produktu alebo o investovanie. S využitím finančných produktov sa spájajú najmä služby finančných poradcov, ktorí svojim klientom radia, ktorý produkt je pre nich najvýhodnejších. Finančných poradcov má aj spoločnosť Winners Group. Služby spoločnosti Winners Group využívajú právnicke osoby alebo bežní občania. Asistenciu Winners Group sa odporúča využiť najmä vtedy, ak sa chystáte uskutočniť finančné rozhodnutie, ktoré vás bude sprevádzať počas nasledujúcich rokov. Jedná sa napríklad o hypotéku alebo využitie leasingových aktivit.

Finančné služby od odborníkovVýhodou finančných poradcov je to, že majú dokonalý prehľad o tom, čo sa na finančnom trhu momentálne deje a aké novinky finančný trh prináša.  Na služby finančných poradcov nedajú dopustiť najmä veľké spoločnosti, ktoré tieto subjekty dokázali zachrániť pred nesprávnymi finančnými rozhodnutiami. Aj keď však máte svojho vlastného finančného poradcu, odporúča sa vsádzať na vlastný rozum. Môže sa stať, že sa vám finančný produkt, ktorý sa vám snaží finančný poradca predstaviť, nepozdáva. Aj keď to môže byť len prvotný moment, dajte na svoje vnútorné pocity a neriaďte sa automaticky pokynmi vášho finančného poradcu. Rovnako tiež finančný produkt hneď neodmietnite. Nechajte si všetko utriasť a po čase sa možno aj to najnesympatickejšie odporúčanie môže stať tým správnym. Je tiež dobré disponovať aspoň základnými vedomosťami o tom, čo sa na finančnom trhu deje. Všetko ostatné za vás už vybaví finančný poradca či sprostredkovateľ.