Mnoho ľudí vedú ich najbližší k športu. Niektorí holdujú kolektívnym športom, iní zase uprednostnia šport pre jednotlivca. Medzi najobľúbenejší individuálny šport patrí tenis. Mnoho úspešných tenistov ma za svojim chrbtom tenisového trénera, ktorý im pomáha nielen v ich zdokonaľovaní, ale zastáva aj rolu psychológa. Práve podpora od toho správneho človeka je často krát tou kľúčovou a rozhoduje o úspechu, či dokonca neúspechu jednotlivca. Avšak správny tenisový tréner Bratislava svojho zverenca nielen podporí, ale dokáže mu aj prehovoriť do duše tak, aby sa nevzdával a podal čo najlepší športový výkon.

Hľadáte tenisového trénera v Bratislave?

Ako si vybrať tenisového trénera správne?

Aj keď sa možno na prvý pohľad nemusí výber správneho tenisového trénera javiť ako dôležitý, opak je pravdou. Tenisový tréner má výrazný vplyv na to, ako sa k hraniu tenisu jednotlivec postaví. Ak má niekto s tenisovým trénerom nepríjemnú skúsenosť, podobné pocity, pravdepodobne, bude prechovávať aj k tomu športu. V krajinách, v ktorých je hranie tenisu národným športom existujú definície a postupy, ktoré tenisového trénera charakterizujú a určujú štandardy, pomocou ktorých je možné vybrať si toho najlepšieho trénera. U nás to však neplatí, existujú však určité postupy, pomocou ktorých sa im aspoň priblížite.

  1. Ujasnite si, čo od tenisového trénera očakávate – jedná sa najmä o odpoveď na otázku, či plánujete s trénerom spolupracovať dlhodobo alebo krátkodobo. Ak sa vám jedná len o to, aby ste si zlepšili hráčsku techniku, nepotrebujete trénera, ktorý stojí za najlepším tenistom. Existuje množstvo odborníkov, ktorí sa venujú práve začiatočníkom či mierne pokročilým hráčom a pomáhajú im zdokonaľovať ich hráčske schopnosti. Ak však plánujete, že sa napríklad vaše dieťa stane v budúcnosti svetovou jednotkou, ak má na to potenciál, trénovať už od mala so skutočným profesionálom bude skutočnou výhodou.
  2. Zvážte vaše finančné možnosti – ak sa chcete v hraní len zdokonaliť, rozhodne nepotrebujete trénera, ktorý svoje služby ponúka draho. Základy vás naučí aj človek, ktorý si za svoje služby nevypýta až tak veľa. Cena za služby nie je zárukou kvality.
  3. Zistite si o danom tenisovom trénerovi čo najviac informácií – výsledky tenisového trénera a jeho zverencov by mali byť preukázateľné. Ak teda očakávate, že sa z vás stane profesionál, vyberte si takého, ktorého zverenci majú skutočne výborné výsledky. Referencie tiež nie sú na škodu.

Byť dostatočne informovaný a mať vopred ujasnené, čo od tenisového trénera očakávame je pri jeho výbere dôležité. Nikto predsa nechce dávať svoje ťažko zarobené peniaze za službu, v ktorej nevidí žiaden prínos. Osobu, ktorej budete dôverovať a zveríte sa jej rúk si teda vyberte skutočne s rozumom. Ak potrebujete ďalšie informácie, navštívte stránku www.tenis-trener.sk.