V určitom veku svojho života, každý človek musí riešiť otázku bývania. Väčšinou je to v období, keď bezstarostný život dospievania vystrieda dospelosť, ktorá so sebou prináša rôzne povinnosti ako aj pocit zodpovednosti. Človek sa snaží osamostatniť a hľadá si bývanie, ktoré bude zdieľať so svojím partnerom alebo aj sám. V prípade, že mu nevadí bezprostredná blízkosť susediacich bytov a menšie priestory na bývanie určite uprednostní kúpu bytu, no ak si potrpí na neobmedzený prístup na záhradu a neprekáža mu väčšia náročnosť rodinného domu, tak si radšej zvolí práve ten. Ak je druhá možnosť práve váš prípad, tak vás buď čaká rekonštrukcia starého domu alebo si zvolíte cestu novostavby.

Pred rekonštrukciou starého domu skontrolujte súčasný stav jeho nosných častí

Cenovo dostupná rekonštrukcia starého domu
Ako postupovať pri rekonštrukcii starého domu?

V súčasnosti je mnoho lukratívnych pozemkov a lokalít, ktoré sú relatívne blízko centra, už obsadených a tvoria ich zastavané plochy. Preto v prípade novostavieb si ľudia volia skôr dediny, alebo širšie okolie mesta, kde sú pozemky ešte na predaj a vhodné na výstavbu. Ak napriek tomu chcete mať svoj dom bližšie do centra, ostáva vám už len možnosť rekonštrukcie starého domu. Pred samotnou kúpou staršieho domu je vhodné posúdiť jeho súčasný stav a na základe toho odhadnúť nevyhnutné stavebné zásahy. Samozrejme nie každý má vyštudovaný odbor stavebníctvo a preto je rozumné poradiť sa a osloviť odborníkov na rekonštrukciu starého domu, aby zhodnotili stav v akom sa dom nachádza. Mnoho starých domov na prvý pohľad vyzerá tak, že na ich opravu budú stačiť menšie stavebné zásahy, no po odstránení vrchných vrstiev sa môže prísť na nepríjemné zistenia. Práve preto je pred zahájením rekonštrukcie starého domu dôležité skontrolovať stav a pevnosť nosných častí, teda základov, múrov a aj celého krovu. Ak sa zistia výrazné  praskliny, plesne alebo v prípade dreva rozsiahle napadnutie drevokazným hmyzom, je potrebné v rámci rekonštrukcie starého domu počítať s rozsiahlymi prácami. Práve pri výrazných poškodeniach nosných častí domu a ohrozenej stabilite môže rekonštrukcia starého domu stáť ešte viac peňazí ako výstavba nového.

Bývanie v staršom dome má svoje čaro

V prípade, že máte pred sebou rekonštrukciu starého domu, nenechajte sa odradiť, ale nezabudnite si jednotlivé práce dobre naplánovať a samozrejme osloviť dôveryhodnú firmu, ktorá vám pomôže čo najrýchlejšie zrealizovať váš sen o bývaní. Spoločnosť, ktorá pristupuje zodpovedne k svojej práci, má na konte desiatky spokojných zákazníkov a požaduje za prácu adekvátnu cenu je zárukou vašej spokojnosti. Takúto firmu nájdete aj na internetovej stránke https://www.moja-rekonstrukcia.sk/.