Čoraz viac mladých rodín stojí pred otázkou, ako vyriešiť vlastné bývanie. Ceny bytov sú mimoriadne vysoké a každým rokom rastú. Porovnávať komfort a pohodu bývania v panelákovom byte s rodinným domom sa snáď ani nedá. Pre rodinu s deťmi poskytuje bývanie v rodinnom dome nespočetné výhody. Dostatok súkromia, viac životného priestoru, vlastná záhrada ako ihrisko pre deti a priestor pre pestovanie, parkovacie miesto pri dome, za ktoré nie je treba platiť a zároveň nie je obava, že nebude kde zaparkovať a ešte omnoho viac. Otázkou je, ako postaviť dom rýchlo a za prijateľné náklady, aby nezruinovali rozpočet mladej rodiny? Odpoveďou je  moderný dom typu bungalov.

Výhody bungalovu

Malý či veľký bungalov poskytuje vlastníkovi komfort

Zariadenie v bungalove

Bungalov je typ domu, ktorý má iba jedno prízemné podlažie.  Jeho hlavným znakom teda je, že nemá schodisko, ktoré je nutné v prípade spojenia dvoch podlaží.  Hlavná výhoda bungalovu je v tom, že dom nepotrebuje schodisko a všetky miestnosti sú na jednej úrovni. Je to ideálna kompozícia pre rodiny s malými deťmi, keď ich nemusíme strážiť, aby nespadli zo schodov a neublížili si. Takýto dom sa dá postaviť bezbariérovo, v tom prípade bude vhodný aj pre starších ľudí, a pre ľudí s telesným hendikepom. Ďalšou výhodou je možnosť prepojenia interiéru so záhradou. Veľké francúzske okná, ktoré siahajú až po podlahu poskytujú nádherný výhľad, pôsobia luxusne a presvetľujú interiér.  Pri výstavbe bungalovu je možné použiť tradičné stavebné materiály, ale je možné ho postaviť aj ako drevodom. Trendom v dnešnej modernej architektúre sú nízkoenergetické pasívne domy. Ak bude v takomto duchu navrhnutý váš bungalov dosiahnete zminimalizovanie nákladov na prevádzku.

Komfort bývania v bungalove

Zo všetkých vyššie spomenutých výhod jednoznačne vychádza, že dom typu bungalov poskytuje pohodlie a komfort. Ak ste nenašli vhodný dom z katalógovej ponuky dajte si vypracovať projekt na mieru. Skúste sa obrátiť na spoľahlivú stavebnú firmu, ktorej prioritou je kvalitne odvedená práca a spokojnosť zákazníka. Vaše správne rozhodnutie naplní vaše sny o bývaní vo vlastnom dome.

Ak je táto téma pre vás momentálne aktuálna a ste v štádiu rozhodovania, pohľadajte si dostatok informácii o stavbe domu. Odborné a užitočné informácie nájdete na stránke https://odzakladov.sk/.