Výber správnej sedačky sa pre mnohých stane dokonca aj nočnou morou. Najmä vtedy, keď má každý člen rodiny o jej prevedení iný názor. Rovnaký vkus majú ľudia málokedy. Na trhu existuje obrovský počet sedačiek, ich farebných vyhotovení, rôzne veľkosti a bývajú tiež vyrobené z rozdielneho materiálu. Každá domácnosť si sedačku kupuje na niekoľko rokov vopred. Aj keď sa jednému páči sedačka žltá, inému čierna vyrobená z kože, nie každý typ je vhodný pre priestor, v ktorom sa bude nachádzať. Pri výbere správnej sedačky je potrebné dbať hlavne na okolie, v ktorom sa nachádza a to, či bude preň praktická. Aj poťahové látky sú dôležité a majú vplyv na kvalitu sedačky. Existuje niekoľko pravidiel, ktorými by sa budúci vlastník sedačky mal pri jej výbere riadiť.

  1. Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt potahove latkyAko prvé si ujasnite, aká variabilita sedačky by vám vyhovovala najviac. Sedačky bývajú vyhotovené v rôznych veľkostiach – od jednodielnych až po také, ktoré sa skladajú aj z foteliek či taburetiek. Najčastejšími vyhotoveniami sedačiek sú dvojsedačky, trojsedačky alebo štvrosedačky. Ak je sedačka len jedna, je väčšinou veľká. Správne si zmerajte priestor, ktorý máte k dispozícii a až potom si správnu sedačku vyberte. Zamerajte sa aj na počet miest, koľko od sedačky požadujete.
  2. Pri výbere sedačky je dôležité aj jej orámovanie a vnútorné konštrukčné prvky. Aj keď rám pohovky vo väčšine prípadov nie je vidieť, na kvalitu sedenia vplyv má. Rovnako je tiež dôležité, aby sedačka disponovala správnym odpružením, ktoré má tiež na kvalitu sedačky vplyv.
  3. Materiál, z akého je zhotovená vonkajšia vrstva sedačky. Túto vrstvu predstavujú poťahové látky. Existuje viacero druho, avšak najpoužívanejšími látkami sú textilné. Okrem poťahových látok však môže byť sedačka kožená či z iného čalúnického materiálu. Poťahové látky ovplyvňujú to, aký v nás sedačka vyvolá pocit, keď sa na ňu usadíme.
  4. Cena je tiež faktorom, ktorý zvažuje pri výbere sedačky každý z nás. Cenové relácie sedačiek sú rôzne. Medzi najdrahšie rozhodne patria sedačky kožené. Aj keď patria medzi tie kvalitnejšie, aj textílie dokážu sedačku výborne ochrániť.

Ak si pred výberom správnej sedacej súpravy vopred utriedite všetky parametre, ktoré má vaša vysnívaná sedačka spĺňať, výber tej správnej sa stane oveľa  jednoduchším procesom.