Mať doma bazén predstavuje veľkú výhodu. A to častokrát nielen v lete, kedy sa v ňom počas horúcich letných dní môžeme kúpať. Ak to podmienky dovoľujú, bazén je možné využívať prakticky celoročne. Mnoho ľudí bazén chce, avšak nemajú vhodné podmienky. Ak je vaša záhrada malá, nezúfajte, aj bazen v malej zahrade má svoje čaro! Dôležité je si ho vybrať správne a v neposlednom rade dbať aj o jeho správnu údržbu.

Ako si správne vybrať bazén do malej záhrady?

Bazen v malej zahrade oceníte najmä v lete
Pri stavbe bazénu v malej záhrade myslite na veľkosť pozemku

Patríte aj vy medzi tých, ktorí milujú letné kúpanie v bazéne? Máte však k dispozícií len obmedzený priestor, avšak bazén predstavuje to, čo vás naozaj láka? Aj v malej záhrade si dokážete vytvoriť príjemný priestor na oddych. Okrem toho, aj takýto bazén dokáže splniť všetko to, čo sa od správneho letného osvieženia očakáva. Začína to výberom vhodného bazéna. V prípade obmedzených priestorov v záhrade by sme mali byť obozretný a vybrať si správne. Do malej záhrady sa odporúča bazén, ktorý má menšiu úžitkovú plochu, a to maximálne 18 metrov štvorcových. Odporúčame tvar bazéna prispôsobiť k celkovej úžitkovej ploche danej záhrady. Za praktický tvar možno považovať obdĺžnik alebo štvorec. Ak chcete siahnuť po oválnom tvare, mali by ste si v prvom rade uvedomiť to, že vám takýto tvar zbytočne odoberie z úžitkovej plochy vašej záhrady. V neposlednom rade je tiež dôležité spomenúť aj ostatné výhody, ktoré malý bazén prináša. Za zmienku rozhodne stojí cena. Práve tá bude v porovnaní s ostatnými druhmi bazénov značne nižšia. Je to z toho dôvodu, že budete potrebovať menšiu spotrebu vody. Okrem toho je aj údržba jednoduchšia. V prípade malých bazénov odporúčame siahnuť radšej pod zapustenom, nakoľko tie nadzemné vám dokážu prekážať vo výhľade. A v prípade malej záhrady je každý, akýkoľvek pekný výhľad výhodou.

Starostlivosť o bazén je kľúčová

Ak ste sa rozhodli, že bazén vo vašej záhrade nemôže chýbať, okrem výberu toho správneho odporúčame zamerať sa aj na jeho správnu starostlivosť. O bazén by sme sa mali starať pravidelne, a to nielen počas letnej sezóny. Ak sa chcete aj vy dozvedieť viac o správnej starostlivosti, na stránke https://www.najbazen.sk/ nájdete všetky kľúčové informácie. Doprajte si aj vy krásny bazén a dokonalé miesto na oddych počas letných mesiacov!