Aj vy patríte k ženám, ktoré túžia po tom, aby ich posteľná bielizeň bola elegantná, nádherná a príjemná na dotyk? Ak chcete premeniť svoju spálňu na luxusné miesto, tak určite siahnite po saténových obliečkach. Ich výhodou je, že v lete vás príjemne schladia a ak budú noci chladné, tak vás zahrejú. Vedeli ste, že si môžete zlepšiť zdravie, aj keď spíte? Ak investujete do svojich hodvábnych obliečok, vyplatí sa vám to v mnohých spôsoboch. Aké výhody saténové obliečky poskytujú? Prečo sa rozhodne oplatí siahnuť po nich?

Prečo siahnuť po obliečkach zo saténu?

Obliečky do domácnosti aj hotelov
Výber obliečok z rôznych materiálov

Ak zvolíte saténové obliečky, je len veľmi nízka pravdepodobnosť, že budú plné roztočov, a preto sú vhodné pre ľudí trpiacich alergiami. 100% hypoalergénne hodvábne obliečky sú vyrobené prírodnou cestou a sú skvelou alternatívou k páperovým pokrývkam, ktoré môžu udržiavať alergény v zajatí medzi vrstvami. Zaujímavosťou hodvábnych obliečok je, že sú vyrobené z osemnástich esenciálnych aminokyselín. Aminokyseliny sa nachádzajú v tele i v prírode. Aminokyseliny pomáhajú bojovať proti starnutiu, najmä na tvári. Hodvábne obliečky nezadržiavajú vlhkosť a vďaka tomu zostanú výrobky starostlivosti o pokožku na pokožke. Hodvábne posteľné obliečky pomôžu, aj keď máte ekzémy. Ak spíte na hodvábnom vankúši, vlhkosť zostáva blízko pokožky namiesto toho aby ju látka odťahovala. Je dokonca známe, že vlasy sa nezamotávajú. Hodvábne plachty umožňujú vlasovým prameňom po nich kĺzať namiesto toho, aby vytvárali trenie, ako napríklad na bavlnených obliečkach. Aj jedna noc s obliečkami z čistého hodvábu spôsobí zmenu vášho vzhľadu. Niektorí dokonca tvrdia, že obliečky zo saténu sú pre mnohé páry aj akýmsi afrodiziakom, pretože sú mäkké a pohodlné. Určite stojí to za vyskúšanie!

Ešte váhate?

Hodvábna posteľná bielizeň pôsobí luxusne a pomáha regulovať teplotu. Niektorí ľudia zisťujú, že saténové obliečky pomáhajú pri kožných ochoreniach, ako je napríklad atopická dermatitída. Čistý hodváb môže byť drahý a nenáročný na starostlivosť. Niektoré hodvábne obliečky sú určené iba na ručné pranie, iné však sa môžu prať aj v práčke. Ak nechcete obliečky, ktoré sú vyrobené z čistého saténu, môžete si vybrať z ponuky bambusového lyocellu, bavlneného saténu alebo syntetických saténových obliečok, ktoré poskytujú podobný vzhľad ako má čistý hodváb. Ak  hľadáte kvalitné posteľné obliečky alebo sa chcete dozvedieť viac o saténových obliečkach, navštívte webovú stránku https://www.scanquilt.sk/.