Investovanie na Slovensku nikdy nebolo jednoduchšie. Pýtate sa prečo? Odpoveď je veľmi jednoduchá, pretože banky, ktoré pôsobia na Slovenskom, vám s investovaním pomôžu. Investičné fondy na Slovensku sú rôzne, ak chcete investovať, nemusíte ich ani poznať, teda nemusíte byť žiadny odborník čo sa investovania týka. Stále sa vám to zdá byť až príliš jednoduché a neuveriteľné? V tomto článku vám vysvetlíme, ako teda investovať jednoducho a bez namáhavej činnosti.

Ako spolu súvisí sporenie a investovanie?

Akcie ai nvestičné fondy na Slovensku
Investičné fondy pre Slovákov

Ak máte založený účet v banke, určite vám hovorí niečo aj sporiaci účet. Ak máte účet, určite máte v banke otvorený bežný účet, teda taký, na ktorom máte svoje finančné prostriedky s ktorými hospodárite. Jednoducho povedané bežný účet je taký, na ktorý vám chodí vaša výplata a zároveň z neho platíte vaše výdavky pre život. Ak máte bežný účet, určite vás banka oslovila aj na sporiaci účet, to je zas účet taký, kde si peniaze sporíte, teda z týchto peňazí nemíňate, a ak áno, tak až po určitej dobe. Práve sporiaci účet úzko súvisí s investovaním.

Ako teda jednoducho investovať?

Zdôrazňujeme, že teraz vám vysvetlíme jednoduchý spôsob investovania, ktorý zvládne aj osoba, ktorá nemá ekonomické vzdelanie, prípadne nie je príliš ekonomický zdatná. Niektoré banky ponúkajú svojim klientom sporiace účty, ktoré sú napojené na investičné fondy na Slovensku, ale aj v zahraničí. Teda, ak si založíte v tejto banke sporiaci účet, na ktorý si mesačne prispievate ľubovoľnou sumou, jednoducho investujete do fondov, teda využívate investičné fondy na Slovensku. Vaše finančné prostriedky sa na sporiacom účte zhodnocujú podľa aktuálnej situácie vašich fondov, do ktorých ste investovali. Stav na tomto účte sa mení každý deň, podľa aktuálnej situácie na finančných trhoch.

Aké fondy si vybrať?

Ak idete zakladať sporiaci účet na princípe investičných fondov, určite sa s vami v banke poradia, teda absolvujete malý prieskum vašej osobnosti, teda ako pristupujete k financiám, ako viete znášať riziko, teda či viete ísť do veľkého rizika s investovaním, alebo ste pokojnejší typ a vaše zhodnocovanie peňazí môže byť postupné a pomalšie. Podľa týchto preferencii vašej osoby vám váš bankár poradí, do akých fondov by ste mali investovať vaše úspory. Ak sa chcete dozvedieť viac o investovaní, či chcete spoznať aké sú investičné fondy na Slovensku, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://hfsbc.com/sk