Domáci pivovar môžete mať vo svojej domácnosti a užívať si domáce varenie piva. Ak patríte k milovníkom piva, tak by ste domáci pivovar mali určite mať. Pivo urobené doma má lepšiu chuť, možno preto, že si ho vlastnoručne urobíte. Na prípravu vlastného piva v domácom pivovare budete pritom potrebovať iba pár surovín a príslušného sortimentu. Domáci pivovar nezaberie ani veľa miesta, a ľahko ho umiestnite do poličky v špajzi či kumbále.

Čo tvorí domáci pivovar?

domáci-pivovarDomáci pivovar a jeho zloženie závisí od triedy, ktorú si zakúpite. V internetovom obchode Domáci-pivovar.sk nájdete viacero tried od Basic teda základného prevedenia až po domáci pivovar Deluxe. Domáci pivovar Deluxe obsahuje ciachovanú nádobu s vrchnákom a s objemom 30 l, kvasnú zátku s tesnením, vypúšťací ventil, stáčač, odmernú varnú nádobu 30 l s kohútikom, zátkovač, zátky, dezinfekciu, nalepovací teplomer, hustomer a odmerný valec na kontrolu fermentácie, kefu na čistenie fliaš a miešadlo. Domáci-pivovar.sk pre Vás navyše pripravil akciový set, kde nájdete všetko čo na prípravu piva potrebuje plus mladinový koncentrát. Mladinový koncentrát je výrobok profesionálneho pivovaru, ktorý nechal dokončenie piva na Vás. Mladinový pivovar si môžete vybrať z ktoréhokoľvek  kútu sveta napríklad z Belgicka, Česka, Ruska, Anglicka či USA. Záleží už len na Vás, aký typ piva preferujete. Na výber je z tmavého, svetlého, nealkoholického, bezgluténového piva. Tiež aj z variácií ako IPA, Stout, Cider a iné.

Domáci pivovar a ďalšie suroviny

Aby sa Vám pivo podarilo budete okrem mladinového koncentrátu potrebovať ešte pivné kvasinky, kvalitnú vodu (či už z vodovodného kohútika alebo balenú) a dezinfekciu. Dezinfekcia je veľmi dôležitá pretože nástroje a pracovnú plochu, ktorá príde do kontaktu s pivom treba poriadne umyť. Iba tak sa zabráni aby sa pivo počas doby kvasenia pokazilo. Povrchy pritom násilne nečistite, aby sa v nich neobjavili drážky, kde by sa mohli nepríjemné baktérie usadiť. Proces kvasenia prebieha v primárnom a sekundárnom kvasení. Určite nepodceňujte tento krok pri príprave domáceho piva vo svojej kuchyni.

Domáci pivovar ohúri aj každú návštevu, suseda či rodinných príslušníkov. Každý sa Vás bude pýtať ako sa Vám podarilo také výborné domáce pivo uvariť. Taktiež môžete na jeho prípravu zavolať aj manželku či priateľku a užiť si spolu spoločné chvíle. Domáci pivovar môžete časom rozširovať a kúpiť si profesionálnu sadu. Taktiež si veďte denník, resp. zápisky kedy a ako ste pivo varili. Pri ďalšom varení možno budete vedieť, že či znížiť teplotu, alebo či pridať alebo ubrať cukru. Každé varenie môže byť iné, ale s dodržaním postupu sa Vám určite podarí.