Je čoraz viac populárnejšie obdarovávať svoju rodinu a blízkych nevšednými darčekmi v podobe zážitkov. Sú cennejšie ako hmotné darčeky, pretože sú originálne a nezabúda sa na ne. Na vytúžený darček v podobe zážitku sa dá dlho spomínať. Dovolenka v Tatrách ponúka svojim návštevníkom nezabudnuteľné zážitky, v rozličnej podobe. Medzi najpopulárnejšie patrí let balónom, skok bungeejumping, zoskok padákom, vyhľadávaný simulátor voľného pádu, ale aj výstup na Gerlach. Toto sú adrenalínové tipy, obľúbené sú však aj kurzy, napríklad bežkovania, či lyžovania, alebo gurmánske zážitky, či wellness pobyty. Všetky tieto atrakcie môžeme nájsť v atraktívnom prostredí našich veľhôr – vo Vysokých Tatrách.

Výstup na Gerlach

Gerlach sa nachádza vo Vysokých Tatrách

Sezóna turistiky na Gerlachu

Pre milovníkov turistiky, ktorí radi zdolávajú vrcholy našich majestátnych hôr je výstup na Gerlach tým pravým darčekom, ktorý zaručene poteší. Gerlachovský štít nie je značený turistickou značkou a kvôli bezpečnosti sa dá absolvovať len v sprievode horského vodcu. Na výstup na Gerlach  je potrebná dobrá kondícia a vytrvalosť, ale zvládnu ho aj priemerne skúsení turisti, či dokonca aj aktívne deti. Ide o celodennú túru, ktorá v závislosti od výberu trasy trvá 8-10 hodín. Začína sa už v skorých ranných hodinách, aby sa turisti vrátili ešte za denného svetla. Výstup na Gerlach nie je obmedzený ročným obdobím a sezóna je neobmedzená. Samozrejme, v prípade zlého počasia, alebo lavínového nebezpečenstva nie je možné výstup realizovať. Skúsení horskí vodcovia vedia posúdiť, či sú vhodné poveternostné podmienky, a tiež odporučiť trasu. Na výber sú až štyri trasy rôznej obtiažnosti. Najpopulárnejšia výstupová cesta je Velickou próbou, ktorej východiskový bod vedie z horského hotela Sliezsky dom.

Výhľad z Gerlachu

Odmenou za náročnú túru vám bude neopakovateľný zážitok zo zdolania najvyššieho vrchu Tatier – Gerlachu, ale aj nádherný výhľad, ktorý je však podmienený dobrou viditeľnosťou. Aj napriek tomu, že si ráno privstanete, hmly, oblačnosť a náhle zmeny počasia sú vo vysokohorskom prostredí bežné, takže na výhľad musíte mať šťastie.  Za jasného počasia poskytuje výhľad z Gerlachu pôžitok pokochať sa scenériou okolitých štítov, dolín a plies. Keď sa pokocháte výhľadom a posilníte, čaká vás cesta dole, ktorá je často náročnejšia ako výstup. Aj napriek boľavým kolenám je zdolanie Gerlachovského štítu zážitok na celý život.

Zážitky, ktoré si môžete rezervovať v Tatrách pohodlne nájdete na:  http://travelcase.tmrhotels.com