Ak sa chceme so psom pohybovať vonku, po voľnom priestranstve, mali by sme mať k dispozícií obojok alebo postroj s vodítkom. Aj keď môže byť pes vycvičený, môže sa stať, že sa objaví určitý podnet, ktorý odláka jeho pozornosť. Preto ak si chceme byť istý tým, že pes ostane neustále pri nás, je dobré, aby mal nasadený obojok. Obojky pre psov nám pomáhajú psa lepšie ovládať a hlavne predstavujú základ bezpečnosti, nakoľko sa v bežnom živote stáva, že pes odbehne. Ak si teda chceme byť istý tým, že sa pes nezraní, mali by sme ho mať neustále na očiach.

K čomu slúži obojok?

Zľavnené obojky pre psov
E-shop s obojkami pre psov

Obojok už dávno nepredstavuje len spôsob, pomocou ktorého udržíme psa neustále pri nás.V súčasnosti sa používa aj ako prostriedok na výchovu psa. Ak pes neposlúcha, je možné pomocou pohybu vodítka ovplyvniť jeho správanie. Aj keď sú v súčasnosti obľúbené postroje, vďaka pohodliu, ktoré psovi prinášajú je náročnejšie psa ovládať tak, aby poslúchal. Ak pes neposlúcha rozkazy svojho majiteľa, aj prudšie potiahnutie vodítka ho upozorní na to, že takéto správanie je nežiadúce a mal byť od neho čo najskôr upustiť. Mnoho majiteľov necháva svojmu psovi obojok aj v prípade, ak sa voľne pohybuje po byte alebo po záhrade. Ak má pes obojok nasadený neustále, rýchlejšie si naň zvykne. Pes jednoducho nemá rád, ak sa na ňom niečo nachádza. Preto ak nie je od mala trénovaný na to, že obojok jednoducho nosiť musí, s jeho prítomnosťou sa zmieri len ťažko. Okrem klasických obojkov existujú aj antiparazitické, ktoré majú psa chrániť pred parazitmi. Tie sa nosia obzvlášť v teplejších mesiacoch, nakoľko v tomto období sa vo zvýšenom množstve vyskytujú kliešte, ktoré dajú zabrať nejednému psovi.

Materiál a veľkosť obojku predstavujú kľúčové parametre

Pri výbere obojku pre psa by sme sa mali zamerať hlavne na ich vhodnú veľkosť. Psovi by nemal byť obojok príliš tesný a ani veľký. V takomto prípade sa môže stať, že sa z neho pes vyvlečie. Preto pri výbere nasaďte psovi obojok na krk a vložte podeň dva prsty. V takomto prípade je veľkosť obojku správna. Materiálmi sa to na trhu len tak hemží. Ak hľadáte bohatú ponuku obojkov pre psov, navštívte stránku https://www.queedo.sk/, na ktorej si určite vyberiete. Majte štýlového psa aj vy!