Sezóna vykurovania je v plnom prúde a my sa často už na ceste domov nevieme dočkať tepla, ktoré nás privíta v našom milovanom domove. Mnohí si však temostaty nastavujeme tak, aby sa v čase našej neprítomnosti nekúrilo, a tak nás doma miesto príjemného tepla čaká ľadovňa, čo nie je zrovna ideálne, čo poviete?

Šikovné vykurovanie

Len si predstavte, aké by to bolo, keby ste takmer lusknutím prstov dokázali prikázať svojim radiátorom či kotlu, aby sa pustili do práce. Už vo vašej kancelárii alebo počas nakupovania stačí nazrieť do svojho smartfónu a zadať inteligentnému zariadeniu príkaz vykurovať. To však môžete pokojne spraviť aj vtedy, keď sa nachádzate priamo doma a nechce sa vám vstať od rozčítanej knihy. Jediné, čo potrebujete, je internetové pripojenie a inteligentné zariadenia ovládané jedinou riadiacou jednotkou. Okrem toho, že si viete pohodlne zakúriť, získate zároveň prehľad o spotrebe tepla a energií. Inteligentné temostaty majú moderný vzhľad a jednoducho sa ovládajú. Ak máte presnú predstavu o tom, kedy a do akej teploty vykurovať, jednoducho si termostat naprogramujte a domácnosť sa o seba postará sama aj v čase vašej neprítomnosti.

Nastavte svetlám príkazy

Keďže v zimnom období svietime oveľa viac ako počas leta, našim požiadavkám vieme prispôsobiť aj osvetlenie v interiéri a exteriéri. Tma a šero nás sprevádzajú približne od štvrtej hodiny poobede do siedmej rána, a tak je dobré, keď na to naše lampy dokážu zareagovať. Z-Wave riadiaca jednotka sa postará o to, aby sa vám zaplo svetlo, keď ráno vstanete, vyplo, keď odídete do práce alebo si ľahnete do postele. Inteligentné zariadenia však slúžia i všetkým zábudlivcom, ktorí často nechávajú rozsvietené, aj keď miestnosť opustia. Skontrolujte si vďaka nim priamo z práce, či je všade pozhasínané. Ak sa často domov vraciate neskoro, exteriérové osvetlenie sa môže vypnúť hneď po vašom príchode, teda senzor nemusí reagovať na pohyb domáceho zvieraťa, ktoré sa v noci prechádza po dvore. Vaša domácnosť tak dokáže veľa ušetriť.