Ak sa cítite každé ráno po zobudení ako dolámaný, vaše telo je unavené a spánok vám nedodal energiu do ďalšieho dňa, ktorú tak veľmi všetci potrebujeme, je čas zamyslieť sa, prečo to tak je. Mnohí z nás majú sedavé zamestnanie, kde naša chrbtica veľmi trpí, nie každý si nájde čas na cvičenie alebo pohyb, preto je spánok jedinou príležitosťou ako zregenerovať telo. Aby sme sa ráno cítili fit do nového dňa, je dôležité, na akej posteli spíme, no najmä to závisí od matraca, na ktorom ležíme. Ak ste sa rozhodli vymeniť vaše matrace, ideálne, ak kúpite rovno matrace 1+1, čím ušetríte nemálo peňazí.

Kedy je čas vymeniť matrac?

Matrace 1+1 na pohodlný spánok
Výmena matracov s kúpou 1+1

Matrac sa zvykne po čase vyležať alebo ak ste pri kúpe postele s matracom dostali menej kvalitný matrac, vaša chrbtica tým môže veľmi trpieť a môžete mať zdravotné problémy, ktoré vám spôsobujú bolesti a ťažkosti. Ideálny matrac pre každú chrbticu je tvrdší matrac. Naše telo od dávnych čias je totiž stavané na ležanie na tvrdej zemi, pričom mäkký matrac deformuje našu chrbticu. Tvrdosť matraca záleží aj od váhy človeka, iný matrac potrebuje človek , ktorý má 60 kg, iný zas muž, ktorý má 100 kg. Práve preto, pokiaľ máte manželskú posteľ, vyberajte matrace 1+1 presne podľa vašej váhy a konkrétnych požiadaviek. Nevýhodou mäkkého matracu je, že celá chrbtica sa nám počas spánku prepadne, čiže chrbtica nemá žiadnu oporu, deformuje sa a máte nábeh na skoliózu. Tomuto viete zabrániť jedine vhodným matracom.

Najdôležitejšie je, z akého materiálu je matrac vyrobený

Materiál, z akého je matrac vyrobený je najdôležitejším kritériom pri výbere nového matraca 1+1. V súčasnosti si môžete vybrať z množstva materiálov, ako je napríklad HR pena, PUR pena, BIO pena, kokos, kôra kaučukovníka, pamäťová pena atď. Taktiež materiál, ktorým je matrac potiahnutý je veľmi dôležitý, závisí od toho životnosť matraca, ideálne je, ak sa v prípade potreby dá poťah vyprať alebo vyčistiť. Dnes už nie je problém, kúpiť si matrac podľa akéhokoľvek rozmeru, prípadne na atypický rozmer. Ak trpíte zdravotnými problémami alebo bolesťami chrbtice, vyberajte si matrac presne podľa vašich potrieb a uvidíte, že už po krátkom čase pocítite úľavu. Ak hľadáte vhodný matrac, obrovský výber druhov, materiálov a rozmerov nájdete na stránke https://more-matracov.sk