Pamätáte si ešte časy, keď ste si pre noviny chodili každé ráno do novinového stánku? Otáčanie stránok malo rozhodne svoje čaro, no dnes už tento spôsob informovania sa o dianí vo svete využíva iba málokto. Zväčša sa všetko dozvedáme z internetu a na tlačoviny ani nepomyslíme. Napriek tomu majú svoj význam a to bez toho, že by sme si to vôbec uvedomovali. Zo zahraničných výskumov totiž jasne vyplynulo, že obsah toho, čo držíme v ruke, dokážeme prijať kvalitnejšie ako toho, čo si prečítame na internete. Tlačoviny preto rozhodne majú svoj význam. Poďte sa o tom spoločne s nami presvedčiť. 

Tlačený materiál pomáha vytvárať a udržiavať identitu firmy

Tlačoviny typické pre každú firmu
Identita firmy podľa tlačovín

Napriek veľkému vplyvu digitalizácie firmy veľmi dobre vedia, že tlačoviny sú dôležitou súčasťou ich identity. Ide o všetok tlačený materiál, ktorý sa nejako spája s danou firmou. Ak napríklad zákazník príjme ako dar kalendár s logom istej firmy, okamžite si ho s ňou spojí a zostane mu podvedome v pamäti. Logo firmy by preto malo byť výrazné, no zapamätateľné. V súvislosti s logom sa obráťte na grafika, ktorý vytvorí logo presne podľa vašich predstáv a potrieb. Logo následne využívajte na všetkých tlačovinách, ktoré sa môžu dostať do rúk existujúcim alebo potenciálnym zákazníkom. Tlačený materiál teda funguje ako istá marketingová stratégia. Zároveň pomáha vytvárať identitu firmy, čo je nesmierne dôležité. 

Tlačoviny nevyhadzujte!

Presne tak. Môžu byť totiž oveľa užitočnejšie, ako sa na prvý pohľad zdá. Ak máte doma kopu nepotrebných tlačovín a papierov, s ktorými si neviete dať rady, dáme vám pár tipov. Čo tak vyrobiť si z nich originálne ozdoby na vianočný stromček? Môžete si byť istý, že také nikto iný mať nebude a navyše sa pri ich výrobe skutočne zabavíte. Pokiaľ máte deti, neváhajte ich do procesu zapojiť. Pokiaľ vy i vaše deti milujete vyrábanie, čo tak vyskúšať rodinnú koláž vytvorenú z vašich fotiek a rôznych tlačovín, ktorú doplníte o maľby či kresby? Ako sa mi vidíte, s tlačeným materiálom sa dá doslova čarovať. Predtým, ako sa rozhodnete hodiť tlačoviny do koša, zamyslite sa, ako inak by sa dali využiť. Viac o tlačovinách zistíte na webovej stránke https://printtalk.sk.