Sortiment stavebného materiálu je naozaj pestrý. Aj táto oblasť neustále napreduje a sú do nej vnášané nové prvky a trendy. Stavebný materiál podlieha inovačným riešeniam, ktorých hlavným cieľom je na trh prinášať taký stavebný materiál, ktorý bude nielen ekonomický, ale aj ekologický. Na trhu nájdeme viacero spoločností, ktoré sa špecializujú na výrobu a distribúciu strešnej krytiny. Takouto spoločnosťou je aj spoločnosť Mediterran Slovakia, s.r.o. Spoločnosť je špecialista na výrobu betónových škridlíc a príslušenstva potrebného pri montáži strešného systému.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt roofBetón ako stavebný materiál disponuje viacerými parametrami, ktorý robí betónovú strešnú krytinu výnimočnou. Spoločnosť Mediterran Slovakia, s.r.o., si práve betónovú škridlu vybrala za hlavnú oblasť svojej činnosti z viacerých dôvodov:

        stálosť farieb a tvaru: betónové škridle rozličných farieb vznikajú tak, že na ich povrch býva nastriekaný zvolený typ farbiva. Špeciálna výrobná technológia zabezpečuje materiálu to, že je vyrábaný presne na mieru a škridle sa na streche dopĺňajú.

         mechanická odolnosť: betónové škridle sú vyrábané špeciálnou technológiou, ktorá materiálu zabezpečí vysokú mechanickú odolnosť aj v prípade väčšieho množstva snehu či ľadu.

         ekologickosť: základné materiály na výrobu tohto typu strešnej krytiny sú riečny piesok, voda a kameň. Pri výrobe sa používa aj oxid železnatý. Všetku spomenuté materiály sú voľne dostupné v prírode.

            ostatné vlastnosti: betónová strešná krytina si zachováva svoje technické parametre aj pod vplyvom teplotných výkyvov. Za účelom hlbšej ochrany škridle sa na povrch nanáša ešte jedna ochranná vrstva rovnakej farby, akou disponuje základná vrstva. Ďalšia povrchová úprava betónovej škridly zabezpečuje väčšiu odolnosť a zabráni vzniku machu na streche.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt roofSpoločnosť Mediterran Slovakia, s.r.o., má vo svojej ponuke betónové strešné krytiny v rozličných farebných vyhotoveniach, vďaka čomu si na svoje príde aj náročnejší zákazník. Farebné vyhotovenia sú najčastejšie v rozličných odtieňoch červenej, hnedej a čiernej farby – od jemnejších tieňov po nasýtenejšie odtiene. Čo sa týka tvaru, škridly sú vyrábané v dvoch vyhotoveniach – vlnitý alebo plochý tvar. Povrch strešnej krytiny býva ošetrený ďalšou vrstvou, vďaka ktorej je strešná krytina odolnejšia voči vonkajším vplyvom. V ponuke sú tri základné povrchové úpravy – povrchová úprava Standard (povrchová úprava, ktorá je použitá dvakrát), povrchová úprava Color System (strešnej krytine zabezpečuje odolnosť, stálosť farby a krytina si vďaka nej zachováva svoj pôvodný lesk) alebo povrchová úprava EVO (ktorá predstavuje povrchovú úpravu najvyššej možnej kvality).

Pri výrobe strešnej krytiny spoločnosť používa výrobnú technológiu, ktorá sa označuje jednou z najvyspelejších. Spoločnosť Mediterran Slovakia, s.r.o., svoje produkty vyváža aj do zahraničia a okrem výroby betónovej strešnej krytiny sa venuje aj odbornému poradenstvu a preprave tovaru ku konečnému zákazníkovi.