Čaká vás sťahovanie bytov v Bratislave a ste presvedčený o tom, že to zvládnete bez pomoci tých, ktorí sa tým živia? Musíme uznať, že máte naozaj veľkú odvahu, no na druhej strane, ak radi organizujete veci alebo ste už niekedy podobnú situáciu zažili, určite viete, ako na to. Aby však všetko prebehlo hladko a podľa vášho plánu, prípravu by ste rozhodne nemali zanedbať. Sťahovanie bytov Bratislava je naozaj veľká vec nielen pre vás, ale aj pre vašu rodinu. Ak máte deti, nebojte sa zapojiť ich do celého procesu. Ako na to? Čítajte a dozviete sa.

Prípravu nepodceňujte! Môžete na to doplatiť

Príprava na sťahovanie bytov Bratislava

Sťahovanie bytu si vyžaduje čas

Nechávať si veci na poslednú chvíľu sa nevypláca v žiadnej situácii. Učili nás to predsa už v škole a pri sťahovaní bytov v Bratislave to nie je žiadna výnimka. Všetko si pekne naplánujte a starostlivo zabaľte ešte pred samotným sťahovaním. V deň sťahovania by ste už rozhodne nemali pobehovať po celom byte a na poslednú chvíľu sa snažiť čo najlepšie všetko zabaliť. Krabice, do ktorých ste poukladali veci by mali byť úhľadne zoradené podľa toho, do ktorej miestnosti veci z nich budú patriť. Krabice môžete pre lepší prehľad označiť a napísať na ne zoznam veci, ktoré sú vo vnútri. Do svojho nového bytu si neberte to, čo už nebudete potrebovať. Starých a nepotrebných vecí sa ľahko zbavíte tak, že ich buď predáte alebo jednoducho vyhodíte.

Pri svojpomocnom sťahovaní bytov v Bratislave sa zíde každá pomocná ruka

Pokiaľ máte dobré vzťahy so svojou vzdialenejšou rodinou a je u vás zvykom, že si navzájom pomáhate ako sa dá, nebojte sa ich osloviť a zapojiť do procesu sťahovania. Pri prenášaní ťažkých krabíc z bytu do nákladného auta sa určite zíde každá pomoc. Ak máte deti, neváhajte zapojiť aj tie. Minimálne pri triedení a ukladaní hračiek do krabíc sa určite aspoň nachvíľu zabavia. K dispozícii im môžete dať rôzne farebné lepky či zvýrazňovače, aby si svoje krabice označili a v novom byte ľahko našli. Takto bude sťahovanie bytov v Bratislave oveľa jednoduchšie!

Možno sa to nezdá, no až pri samotnom sťahovaní bytov v Bratislave naozaj zistíte, koľko vecí doma máte.