Zariadenie domovov je bezpochyby nevšednou súčasťou našich životov a po nasťahovaní do nich budete ešte dlhé roky spomínať na to, ako to celé prebiehalo, ako ste kupovali nábytok, montovali ho a následne v celom domove ešte niekoľko týždňov po tom cítili jeho vôňu. Jednými z týchto nábytkov sú aj biele obývacie steny, ktoré sú neustále trendové a okrem klasických drevených imitácií ich výrobcovia ponúkajú aj v iných prevedeniach. Ak si neviete bez bielych obývacích stien vašu domácnosť ani predstaviť, venujte pozornosť nasledujúcim slovam. 

Biele obývacie steny nikdy nevyjdú z módy 

Biele obývacie steny sú už rokmi trendy

S čím kombinovať biele steny?

Zrejme všetci sa zhodneme na tvrdení, že biele obývacie steny dokážu priestor celej miestnosti veľmi zaujímavo oživiť. Toto pravidlo platí dokonca aj vtedy, ak máte steny ladené do odtieňov bielej farby, pričom vďaka bielym obývacím stenám docielite dokonalý dojem čistoty a z celého priestoru budete mať vy i vaša návšteva veľmi dobrý dojem. Platí aj iné pravidlo, a síce proti gustu žiaden dišputát. Predsa však takáto obývacia stena vynikne lepšie vtedy, ak je zladená z iným nábytkom v miestnosti. Nehovoríme, že automaticky musíte mať biely gauč a knižnicu. No bytoví dizajnéri radia, že rustikálna obývacia stena a futuristický gauč sa k sebe väčšinou nehodia. Moderným prvkom rodinných domov i bytov situovaných v novostavbách je v súčasnosti prepojenie obývacej izby s kuchyňou. Nemenej dôležité je preto zladenie bielych obývacích stien aj s kuchynskou linkou a stolom so stoličkami. V opačnom prípade hrozí, že sa nám jednotlivé štýly v tomto veľmi pútavom a otvorenom priestore pobijú. Inou základnou nevyhnutnosťou je prihliadanie na rozmery a v tomto ohľade by ste mali vyberať biele obývacie steny podľa dĺžky, šírky a výšky. Tento detail je taktiež len a len na vašom zvážení, no pripomeňme, že obývacie steny na celú dĺžku izby už akosi vyšli z módy. Takéto rozhodovanie určite nepodceňte a radšej si všetko viackrát premerajte. Rovnako potrebné je poznať, čo od obývacej steny očakávate a na čo všetko by mala slúžiť. Má byť prioritne určená pre televízor? Alebo má poskytovať aj úložný priestor na dokumenty, poprípade sady pohárov a rodinné fotografie? To všetko následne ovplyvňuje váš výber a kúpu obývacej steny. 

Ak ste sa rozhodli pre bielu obývaciu stenu kliknite na internetovú stránku https://www.sconto.sk , kde nájdete široký výber rôznych obývacích stien.