Ak ste si položili túto otázku, pravdepodobne je vám jasné, že tento priestor nemôže ostať prázdny, teda nedokončený, a to je logické. Tento priestor vyrieši podbitie strechy. To, aké podbitie strechy by ste mali mať určuje projekt vášho domu. Podbitie strechy môže byť rôzne, okrem funkčnosti by ale malo dotvárať celkový dojem z vášho rodinného domu.

Nielen funkčnosť, ale aj krása je pri podbití strechy dôležitá

Drevené podbitie strechy
Odborná pomoc pri podbití strechy

Ak staviate rodinný dom a ste vo fáze kedy ste položili strechu, určite vidíte ten voľný priestor medzi strechou a múrmi domu. Tento priestor nemôže zostať takto voľný, je potrebné ho vyplniť, a to tak, aby bol tento priestor poriadne upevnený, aby vám neunikalo teplo alebo nevnikala vlhkosť, voda a zima. Podbitie strechy je dôležité nielen z funkčného hľadiska, ale aj z hľadiska estetického. Podbitie strechy by určite nemalo kaziť celkový dojem z vášho rodinného domu. Ak teda rozmýšľate, aké podbitie strechy zvoliť, máte viacero možností, avšak podbitie strechy by malo vychádzať priamo z projektu. Poďme sa teda pozrieť na to, aké možností na podbitie strechy máte. Podbitie strechy sa odvíja teda od toho, aký dizaj domu máte. Ak máte vidiecky domček, drevený dom, zrub a podobne, potom môžete zvoliť drevené podbitie strechy, ak však máte bežný mestský domček, v tom prípade by ste mali zvoliť podomietkové podbitie strechy, ktoré sa skladá spravidla z osb dosiek, následne sa toto podbitie zateplí, natiahne do lepidla a na koniec sa dá do farby omietky celého rodinného domu. Existuje ešte tretí spôsob možnosti podbitia strechy, a to alternatívny spôsob, čo znamená iný spôsob od týchto dvoch, napríklad riešenie prostredníctvom alternatívnych plastov, ozdobných dosiek, tapiet alebo podobne.

Ako na to realizáciu?

To, ako by podbitie strechy, a čo to vlastne je, už vieme, určite vás však zaujíma, ako ho zrealizovať. Podbitie strechy je pre rodinný dom veľmi dôležité, teda ak nemáte dostatočné skúsenosti so stavebníctvom a s činnosťami s ním spojenými, určite podbitie strechy nerealizujte sami, ale prostredníctvom firmy, či nejakého odborníka. Iba odborník vám spraví kvalitné podbitie strechy, čo je pre celkovú kvalitu rodinného domu veľmi dôležité. Ak máte záujem o kvalitnú spoločnosť, ktorá realizuje podbitie strechy, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://www.dobra-strecha.sk/.