Bolo vašim snom otvoriť si vlastnú reštauráciu a už ste iba malý krok k jeho realizácii? V tom prípade vám gratulujeme. Uvedomujeme si však, že ide o veľkú zodpovednosť a tak sme si pre vás pripravili niekoľko užitočných rád. Otvorenie restauracie sa dá považovať za akúsi fázu v podnikateľskom procese. Ide o rozhodujúci fázu, ktorej musí predchádzať dôkladná príprava. Ani po jej otvorení by však podnikateľ nemal zaspať na vavrínoch. Tak sa poďte spoločne s nami pozrieť, na čo všetko myslieť. 

Krok za krokom k splneniu vášho cieľa

Otvorenie restauracie krok po kroku
Zaujímavosti o otvorení reštaurácie

Pamätáte si ešte ten deň, kedy ste sa začali pohrávať s myšlienkou na otvorenie reštaurácie? Je prirodzené, že takýto veľký sen sa nedá zrealizovať zo dňa na deň a ani z týždňa na týždeň. Ak chcete byť naozaj úspešný aj po otvorení reštaurácie a hlavne zarábať na nej, musíte si všetko premyslieť nie dvakrát, ale minimálne trikrát. Základom je teda biznis plán. Ten môžete vypracovať sami alebo v spolupráci s profesionálnou firmou zameranou práve na tvorbu podnikateľských plánov. Je jedno, pre ktorú možnosť sa rozhodnete. Dôležité je, aby ste do toho dali maximum. Otvorenie reštaurácie neznamená, že ste dosiahli úspech. Musia ju pravidelne navštevovať hostia, ktorí budú s vašim jedlom i službami spokojní. A presne v tom tkvie úspech. V podnikateľskom plán si preto premyslite to, kde bude reštaurácia lokalizovaná, koľko personálu budete potrebovať, na akú kuchyňu sa zameriate a podobne. Dôležitým bodom sú aj financie. Pred otvorením reštaurácie je dôležité zostaviť finančný plán, na základe ktorého sa zorientujete v tom, koľko peňazí budete potrebovať na počiatočné výdavky. 

Na otvorenie reštaurácie si doprajte čas

Čím viac si veci premyslíte, tým viac chybám sa vyvarujete. Neunáhlite sa zbytočne a pripravte sa na otvorenie svojej vysnívanej reštaurácie veľkolepo. V prvom rade zabezpečte personál a uistite sa, že všetko funguje tak, ako má. Dbajte tiež na čistotu, ktorá je v tejto oblasti mimoriadne dôležitá. Podobne ako dobrá reklama. O otvorení reštaurácie v meste sa ľudia nedozvedia, ak o ňom nedáte nikomu vedieť. Na reklamu využite sociálne siete a letáky. Viac sa o otvorení reštaurácie dozviete na webovej stránke https://www.ikelp.sk/.