Mať v zásobe náplne do tlačiarne je veľmi múdre rozhodnutie. Už len z toho dôvodu, že keď tlačíte veľké množstvo strán, napríklad potrebujete odovzdať prácu do školy alebo si pripraviť podklady na poradu a zrazu sa vám zdá, že farba bledne alebo je nejaká zvláštna, určite vás poteší, keď budete mať náplne do tlačiarní v zásobe a pripravené na vymenenie a následne pokračovanie v tlači.

 Náplň závisí aj od typu tlačiarne

Náplne do tlačiarní a ich špecifikácia

Údržba náplni do tlačiarne

Prvým úspešným krokom ako zvládnuť výmenu náplní do tlačiarne je vedieť, aký typ tlačiarne máte. Na výber môžete mať buď laserovú alebo atramentovú tlačiareň. Otázkou teda ostáva, ako rozlíšiť aký typ tlačiarne sa pred vami nachádza. Takže ak otvoríte zásobník v tlačiarni a zistite, že náplne sú práškové, určite a jedná o laserovú tlačiareň. Na rozdiel od atramentových. Ktoré majú kazety s náplňou. Pri atramentových tlačiarňach nie je takmer žiadny čas potrebný na zohriatie, tlačiareň tlačí takmer okamžite, preto sa tento typ tlačiarní používa častejšie vo firmách a spoločnostiach, kde potrebujú zamestnanci tlačiť viac dokumentov. Otázne sú tiež prvotné investície do zariadenia, čiže do tlačiarní. Tie laserové majú zvyčajne vyššie počiatočné investície. Výhodou atramentových tlačiarní je , že sú menej hlučné a aj lacnejšie ako tie laserové.

Výmenu náplní treba vykonávať opatrne

Ak ste takí šikovní a máte zásobu náplní do tlačiarní, teraz už je len potrebné správne vymeniť náplne do tlačiarní. V prípade, že pracujete vo veľkej firme , tak vaša tlačiareň má určite prideleného nejakého servisného technika, ktorý nielenže zabezpečí náhradné náplne do tlačiarní, ale dokonca vie tieto náplne aj vymeniť. To je ten lepší prípad. Ak ale potrebujete náplň vymeniť doma, nemajte strach, nie je to nič náročné. Treba postupovať opatrne a podľa návodu. Nič netreba otvárať nasilu, ani trhať, aby ste nejakú časť tlačiarne nepoškodili. Jemne otvorte kryt, vyberte starú náplň a opatrne vložte naspäť nové náplne do tlačiarní. Dbajte na to, aby ste náplne vložili správne. Ak to máte, pokojne môžete pokračovať v tlačení dokumentov bez toho, aby vaše strany boli bledé alebo nejako inak poškodené.