Správne vykonať montáž terasových dosiek môže na prvý pohľad vyzerať jednoducho. Najmä v čase, keď na internete nájdete množstvo návodov a videonávodov. Terasové dosky montáž rozhoduje o výsledku. Preto by vaša terasa nemala byť miesto, kde si budete skúšať svoje schopnosti a zručnosti. Až keď uvidíte svojpomocne robenú vlastnú terasu a terasu u susedov, zmnotovanú skúseným majstrom, uvidíte rozdiel v kvalite. Preto by ste terasové dosky montáž mali zveriť do rúk odborníkom.  Môžete tak predísť nepríjemným nedokonalostiam a vyhnúť sa chybám či poškodeniu materiálu.

Najčastejšie chyby pri montáži terasových dosiek

Firma na terasové dosky montáž
Profesionálna montáž terasových dosiek

Prvým krokom ku kvalitnej terase je vhodný výber terasových dosiek. Ak si vyberiete drevo, platí pravidlo, že čím tvrdšie drevo, tým dlhšia životnosť. Dôležitým krokom je príprava podkladu. Jeho podcenenie môže znehodnotiť celú terasu, ako aj celú investíciu. Chybou, ktorá sa často robí pri terasové dosky montáž, sú veľké odstupy hranolov, čo má za následok to, že sa dosky prehýbajú, praskajú alebo deformujú. Rovnako by ste sa mali vyhnúť aj veľmi často sa opakujúcej chybe a tou je nesprávne vybratá drevina hranolov na podkonštrukciu. Základným pravidlom pri výbere hranolov je, že materiál na hranoly na podkonštrukciu by mali mať minimálne takú životnosť ako terasové dosky.  Predídete tak zníženiu živostnosti celej terasy. Rovnako by ste mali pri terasové dosky montáž myslieť aj na kvalitný spojovací materiál. Ak sa chcete vyhnúť dodatočným opravám a ulamovaniu skrutiek, vyberte si kvalitné skrutky od výrobcu, ktorý dodáva skrutky určené pre terasy.

Terasu zverte do rúk profesionálov

Neučte sa na svojej terase. Zverte terasové dosky montáž do rúk skúsených majstrov, ktorí majú dlhoročné skúsenosti s touto prácou. Vedia, ako správne vyspádovať podklad, aby nedochádzalo k znižovaniu životnosti terasových dosiek, ako správne zvoliť montáž terasových dosiek, vytvori diletačné medzery a pmôžu vám aj s výberom vhodných terasových dosiek. Ak túžite po novej terase, obráťte sa na odborníkov. Pomôžu vám vytvoriť terasu snov, vytvoria cenovú ponuku a poradia s výberom materiálu a napokon celé namontujú, aby ste si vy mohli už len užívať pohodlie a výhľad z novej terasy. Terasové dosky montáž nikdy nebola jednocuchšie. Skúsených majstrov nájdete na webovej stránke https://www.profimontaze.sk/.