Drevo je krehký, no zároveň skutočne nádherný materiál. Je čisto prírodný, čo je jedným z hlavných dôvodov, pre ktorý ho tak obľubujeme. Vyznačuje sa vlastnosťami, vďaka ktorým patrí medzi najžiadanejšie stavebné materiály. Stavia sa s neho nielen nábytok, ale slúži napríklad aj na stavbu domu či iných obytných domov. Drevo umiestnené v exteriéri však potrebuje naozaj bohatú starostlivosť. Pokiaľ by ste mu ju nevenovali, veľmi ľahko by o svoje dokonalé vlastnosti mohlo prísť. Farba na drevo exterier je na to ako stvorená! Dodá mu všetky potrebné zložky, a tak sa z vášho dreva budete môcť tešiť naozaj dlho.

Na exteriérový nábytok je potrebné zvoliť správne drevo

Aká farba na drevo exterier je najvhodnejšia?

Odtiene farby na drevo do exteriéru

Pokiaľ sa chystáte vyrobiť si na svojej záhrade altánok alebo túžite po lavičke na priedomí, presvedčte sa, že ste si vybrali naozaj vhodné drevo. Nie každé je totiž vhodné na to, aby bolo vystavované nehostinným poveternostným podmienkam. Pri nesprávnom dreve po čase nepomôže ani farba na drevo do exteriéru. Základom je teda vybrať si prirodzene odolné drevo. Sem zaraďujeme hlavne smrek, dub alebo borovicu. Existujú druhy dreva, pri ktorých sa dá zvýšiť odolnosť a kvalita pravidelným natieraním farbou na drevo do exteriéru, avšak lepšie urobíte, ak si rovno vyberiete drevo, ktoré vás určite nesklame. Drevo začne po čase prirodzene blednúť. Slnečné lúče z neho automaticky vysajú farbu, no pokiaľ chcete zanechať jeho prirodzenú farbu a kresbu, bude vám stačiť farba na drevo do exteriéru s UV filtrom. 

Čo všetko ohrozuje drevo v exteriéri?

Slnko samozrejme nie je to jediné, čo ohrozuje naše drevo, ktoré je celoročne vystavené v záhrade. Musí čeliť oveľa väčším nepriateľom. Predstavte si, že celú zimu naň prší a sneží. Vlhkosť rozhodne nepatrí k obľúbencom dreva, no samo o sebe s ňou nedokáže efektívne bojovať. Vlhkosť je zároveň skvelá príležitosť pre rast rôznych drevokazných organizmov. To určite nechceme, a preto je na mieste použiť farbu na drevo do exteriéru, ktorá drevo účinne ochráni. Niekedy je potrebné použiť niekoľko farieb na drevo do exteriéru, pretože jedna ho vyživí zvnútra a druhá zvonku. Ošetrovanie dreva je povinnosťou každého, kto vlastní krásny kus dreveného nábytku. Viac o farbe na drevo do exteriéru i starostlivosti o drevo nájdete na webovej stránke https://carodreva.sk/