Či robíte novú kúpeľňu vo vašom novom dome, alebo rekonštruujete starú kúpeľňu za novú, obkladu a aj osobe, ktorá to bude robiť je to jedno, skôr ju bude zaujímať aký rozmer obkladu ste pre obkladanie kupelne zvolili, pretože od neho sa odvíja aj cena práce obkladača. Existujú rôzne rozmery obkladu, teraz sú skôr modernejšie veľkostne väčšie obklady, pretože vyzerajú lepšie, no sú náročnejšie na prácu. Chcete vedieť prečo?

Prečo nie je pre majstra obklad ako obklad? Povieme vám hlavný dôvod

Cenovo dostupné obkladanie kupelne
Cena obkladania kúpeľne závisí od jej veľkosti

Ak ste si mysleli, že majstrovi je v podstate jedno, aký obklad vám na stenu alebo na podlahu položí, z časti ste mali ale aj nemali pravdu zároveň, pretože majster síce položí akýkoľvek obklad, ak predpokladáme, že sa bavíme o kvalitnom majstrovi, avšak za inú cenu vám položí menší obklad a za inú cenu vyšší obklad. Dôvod, prečo tomu tak je, je úplne jednoduchý a bežný a vôbec nie je na zamyslenie. Dôvodom, prečo je to tak je náročnosť práce, obkladanie kúpeľne menším obkladom, alebo teda štandardnou veľkosťou obkladu je jednoduchšie, pretože obkladač si vie lepšie uchopiť a prichytiť kachličku, ako keď je kachlička nadštandardných rozmerov. Pri úplne neštandardných kachličkách, ktoré majú naozaj veľké veľkosti sa vyžadujú aj dvaja majstri a teda cena za prácu logicky rastie. Preto ak chcete obkladanie kúpeľne inými, ako štandardnými kachličkami, mali by ste sa vopred so svojim majstrom dohodnúť, nezúfajte však, obkladanie kúpeľne je bežne dostupná činnosť takže určite nájdete kvalitného majstra, ktorý vám vašu kúpeľňu obloží kvalitne.

A nie len na veľkosti záleží, ale aj na kvalite

To, aký máte rozmer obkladu však nie je všetko, pretože dôležitým ukazovateľom pri výbere obkladu by mala byť aj kvalita, teda váš obklad by mal byť naozaj kvalitný, teda vyrobený kvalitne a z kvalitných materiálov. Niektorí majster vám odmietne položiť nekvalitný obklad, pretože to nie je vhodný materiál na obkladanie kúpeľne, preto si vyberajte naozaj kvalitný obklad, takýto obklad má dlhšiu životnosť a hlavne je bezpečnejší a odolnejší, takže sa nemusíte báť toho, že vám popraská alebo opadá. Obkladanie kúpeľne je náročná a precízna práca a preto by sme ju nemali dehonestovať nekvalitným materiálom. Ak máte záujem o kvalitné obkladanie kúpeľne, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://www.obkladame.sk/.